„Patchworkowe cuda” w Izbie Regionalnej


Dnia 22. 04. 2013 roku niektórzy uczniowie z klas IV – VI mieli okazję nauczyć się „patchworkowania” . Wszyscy ( zwłaszcza chłopcy) czuliśmy, że nie będzie to łatwe zadanie, lecz ogarniała nas chęć podjęcia nowego wyzwania.
O godzinie 14:00 rozpoczęły się zajęcia. Pani Anna Wojciechowska ,która przyjechała nas uczyć szycia patchworków ,objaśniła, na czym to polega oraz co należy robić, aby nie pokłuć sobie palców, tworząc własne „dzieło”. Pokazała nam także swoje niektóre prace – były piękne, wszystkim zapierały dech w piersiach. Następnie zabraliśmy się do pracy. Już na początku wiedzieliśmy, że będzie to niełatwe zadanie, że obszycie kilku sześciokątów sprawi nam bardzo wiele trudności. Rzeczywiście, z początku wszystkim szło słabo, ale z biegiem czasu każdy nabierał doświadczenia. Po godzinie pracy niektórzy mieli obszyty dopiero jeden mały sześciokąt, a inni robili to tak biegle i szybko, że w tym czasie zdołali już obszyć większość swoich sześciokątów.
Nim się spostrzegliśmy, minął czas naszego spotkania (2 godziny). Pożegnaliśmy panią i powoli rozchodziliśmy się do domów. Byliśmy trochę zawiedzeni, że te zajęcia tak szybko minęły, ale mimo wszystko czuliśmy zadowolenie, że nauczyliśmy się nowej sztuki. Mając wiele cierpliwości i samozaparcia, można uszyć nawet patchworkowy koc lub narzutę na łóżko.
autor: Maciek, kl.6a
Data utworzenia: 2013-05-12 Wróć do góry